OndernemersTop 2025

ANKO-voorzitter Maurice Crusio was op uitnodiging van het ministerie van EZ aanwezig op de Ondernemers Top in Amersfoort op 15 december jl. Dit was de tweede Ondernemerstop en stond in het teken van het versterken van het ondernemingsklimaat, verminderen van regeldruk en het verhogen van arbeidsproductiviteit.

De OndernemersTop bood een platform waar branches, bestuurders en beleidsmakers samen oplossingen bedenken voor de dagelijkse praktijk. Inspirerend was dat veel onderwerpen waarvoor de ANKO zich de afgelopen jaren heeft ingezet – en zich nog steeds voor inzet – volop aandacht kregen en op de agenda stonden bij beleidsmakers.

Tijdens de dag werden waardevolle inzichten gedeeld. Met collega-voorzitters en directeuren uit verschillende sectoren wisselde Maurice van gedachten over de knelpunten waar ondernemers tegenaan lopen én over creatieve oplossingen die zij al in de praktijk toepassenof zouden kunnen toepassen.

Een van de hoogtepunten was de boeiende keynote van Michiel Müller van Picnic, die met zijn visie het publiek meenam in innovatiekracht en toekomstdenken — precies waar veel ondernemers vandaag de dag mee bezig zijn.

De thema’s regeldruk, netcongestie en AI stonden centraal in discussies en sessies en iedereen was het erover eens: het is essentieel dat overheid en ondernemers blijven samenwerken om knelpunten om te zetten in actiegerichte verbeteringen ten gunste van een beter ondernemersklimaat. Al met al is het positief dat de minister in gesprek gaat met het bedrijfsleven om het ondernemersklimaat te verbeteren. Lees hier hoe de minister zelf terugkijkt op de OndernemersTop